Vize Hakkında

Vize Hakkında

Eğer Azerbaycan’da eğitim almak istiyorsanız öncelikle vize hakkında gerekli araştırmaları yapmalısınız. Bu konuda bizlerden alacağınız ...

Vize Hakkında

Vize Hakkında

Vize Hakkında

Vize Hakkında

Öğrencilerimizin ilk yolculukları için gereken vizelerini Azerbaycan Eğitim Merkezi tarafından karşılanmaktadır, ayrıca kayda değer belge ve prosedürlere gerek kalmadan EuroStar garantisi ile rahatlıkla azerbaycana giriş müsaadeleri öğrencilerimizi rahatlatmaktadır.

Vize İçin Gerekli Belgeler:

Azerbaycan Öğrenci Vizesi (tahsil) Tam Zamanlı Öğrencilere verilir, Vize alan öğrenci eğitim elde edebiliyor. Öğrencimiz eğitime başlamaya gitmeden öğrenci oturum vizesi alıyoruz.

Öğrenci vizesi için;

2 resim

İkametgah

Kimlik fotokopisi

Pasaportaslı ve Fotokopisi

Vize başvuru formu

Devlet görevi 50 TL.

Bu belgeleri teslim eden öğrencilerimizin vizelerini almaktayız. Azerbaycana Bu öğrenci Vizesi ile girebilmektedir. Konsolosluk bu vize ile öğrenci oturumu ve öğrenci dosyası açmaktadır. Her yıl oturum işlemleri yenilenmelidir. Öğrencilerin eğitim öğretim için Her yıl için vize yenilenmesi gerekir.

1. Öğrenci Belgesi

2. Kimlik Fotokopisi

3. 2 Resim

4. Pasaport Fotokopisi

5. Devlet Görevi (20 ABD Doları)

6. Vize Başvuru Formu

Azerbaycan Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında olan sıkı işbirliği, dostluk ve kardeşlik ilişkilerini daha da pekiştirmek ve her iki ülke vatandaşlarının gidiş ve dönüşlerini daha da kolaylaştırmak maksadı ile 8 Eylül 2003 tarihinde Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Başbakanı Cenap İlham Aliyev’in Ankara’ya ilk resmi ziyareti sırasında Azerbaycan Cumhuriyeti Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti arasında karşılıklı vize uygulaması hakkında anlaşma imzalanmıştır.

Bu Anlaşmaya göre tek giriş, transit, çok girişli ve özel maksatlı vizeler, her iki ülkenin diplomatik ve konsolosluk temsilcilikleri tarafından taleplere uygun verilmektedir. Azerbaycan Cumhuriyetinde Bakü Havalimanında, sınır kapıda alınabildiği gibi, Türkiye Cumhuriyetinde Azerbaycan konsolosluklarında ise bütün sınır kapılarında bir ay süreli olan giriş vizesini alabilmektedir. Ücreti 10 ABD Dollarına resmileştirmiştir.

Azerbaycan Cumhuriyetinin İstanbul’daki Baş Konsolosluğu aynı zamanda Azerbaycan Cumhuriyetinin ve Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşlarını konsolosluk hizmetleri ve belgelerin noter tastiği, öğretim, çalışma, evlilik, sahipkarlık, ticaret ve diğer ekonomik faaliyetlere ait belgelerin verilmesi ile temin etmektedir.

Öğrenci ailelerine vize işlemlerini üstlenmekteyiz. Ziyaret amaçlı yolculuk edecek tüm velilerimizin organizasyon işlemlerini konaklama vs. yapmaktayız. İletişim adreslerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Azerbaycandan Vize Almak

Azerbaycan, Avrasya’nın Kafkasya bölgesinde bir cumhuriyettir. İran, Gürcistan ve Türkiye ile komşudur ve 8 milyon nüfusa sahiptir. Başkenti Bakü, en büyük şehri Gence’dir. Gence Uluslararası Havaalanı, Azerbaycan’daki tek uluslararası havaalanıdır. Gence, her yıl Hazar Denizi Oyunları ve Uluslararası İpek Yolu Festivali gibi birçok uluslararası etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Azerbaycan’ın turizm sektörü, zengin kültürü ve doğal güzelliği nedeniyle son yıllarda büyük bir büyüme kaydetti.

Yabancı uyrukluların azerbaycan’dan vize almadan önce oturma kartına ihtiyaçları var. Oturma kartı için Washington, DC’deki elçiliğe başvurmanız gerekir. Biyometrik bilgilerinizi Washington, DC’deki elçiliğe sunmalısınız. İkamet kartınıza başvurmak için elçiliği ziyaret ederken geçerli vizenizin bulunduğu pasaportunuzu yanınızda taşımalısınız. Azerbaycan’a geldikten sonra başvurunuzu göndermek için 15 gününüz var. Büyükelçilikte ayda yalnızca bir başvuruya izin verilir, bu nedenle gecikmeleri önlemek için başvurunuzu erken yapın. Oturma izninizi aldıktan sonra, azerbaycan’dan vize başvurusunu büyükelçilik veya bakü konsolosluğunda veya atlanTA-Khub sultanovka diplomatik misyonunda yapabilirsiniz. Azerbaycan’dan vize alabilmek için ikamet kartı başvurunuzla birlikte kendi ülkenizdeki bir doktordan onaylı sağlık raporunuz olmalıdır.

Önceden plan yapıp oturma kartınıza başvurursanız, Azerbaycan’dan vize almak nispeten kolaydır. Washington’daki büyükelçilikte, d.c. Azerbaycan, Hazar Denizi Oyunları ve İpek Yolu Uluslararası Festivali gibi birçok uluslararası etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle, Azerbaycan’ı ziyaret edenlerin çoğu başka ülkelerdendir ve bu olayları kendileri görmek istemektedir. Bir Uluslararası Seyahat Acentesi kiralamak, seyahatinizi planlamanıza ve ihtiyacınız olan her vizeyi almanıza yardımcı olacaktır!

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!