Azerbaycan Slayvan Üniversitesi

Azerbaycan Slayvan Üniversitesi

Ülkenin en saygın üniversitelerinden biri olan Azerbaycan Slavyan Üniversitesi sizlere de birçok farklı bölüm de çok kaliteli eğitimler alma olanağı..

Azerbaycan Slayvan Üniversitesi

2000 yılında Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in talimat vermesi ile kurulan Bakü Slavyan Üniversitesi, kısa süre içerisinde çağdaş eğitimi ve manevi değerleri koruyan yapısı ile üniversiteler arasına girmiştir. Doğu ülkelerinin uzman akademisyenlerini eğitim kadrosuna katan Bakü Slavyan Üniversitesi Bölümleri, dünyanın dört bir yerinden binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

1946’da açılan Azerbaycan Öğretmen Enstitüsü, Azerbaycan Slavyan Üniversitesi temellerini oluşturmaktadır. 1954 yılında Rusça öğretmenlerinin yoğun istekleri nedeniyle 4 senelik eğitim veren Eğitim Enstitüsü halini almıştır. Devam eden yıllarda Bakü Slavyan Üniversitesi Fakülteleri temelini oluşturan Azerbaycan Pedagoji Diller Enstitüsü ismini almış ve 1972’de enstitüye Rus Dili ve Edebiyatı bölümü de ilave edilmiştir.

1994 senesine gelindiğinde bugünün Bakü Slavyan Üniversitesi bölümleri büyük oranda şekillenmeye başlamış ve enstitü küresel standartlara uymak için 4 yıllık lisans eğitimi vermeye başlamıştır. 2000’e gelindiğinde Haydar Aliyev’in talimatları ile profesör kadrosu oluşturularak,eğitimini Slavyan Üniversitesi olarak vermeye başlamıştır.

Günümüzde Slavyan üniversitesi

Slavyan Üniversitesi Fakülteleri günümüzde Türkiye, Rusya, Polonya, Ukrayna, Bulgaristan, Slovakya, Çek Cumhuriyeti ve Yunanistan gibi birçok ülkeden gelen öğrenciye uluslararası ilişkiler ve bölgesel çalışmalar üzerine uzmanlık eğitimi vermektedir. Bunun haricinde yurtdışında eğitim maliyeti düşünüldüğünde, Bakü Slavyan Üniversitesi fiyatları makul seviyelerde olduğu için dünyanın her yerinden birçok öğrenci Azerbaycan Slavyan Üniversitesi eğitimini tercih etmektedir.

Tercüme Fakültesi de bulunan Bakü Slavyan Üniversitesi üçretleri dışında çift dil eğitim imkanlarına da sahip olduğu için yaygın olarak tercih edilmektedir. Slavyan üniversitesi ücretleri çok makul olduğu gibi Tercüme Fakültesi tarafından verilen; İngilizce-Rusça, Çekçe-İngilizce, İngilizce-Lehçe gibi pek çok çift dilli eğitim de Bakü Slavyan Üniversitesi’ne gösterilen ilginin artmasına neden olmuştur.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!