Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

Bilindiği gibi Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü Türk öğrencilerin en çok ilgi gösterdikleri seçeneklerden biridir. Bu konuda her zaman güven..

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in talimatları doğrultusunda 2000 senesinde kurulan Azerbaycan öğretmenlik Enstitüsü (AMI), Bakü Ana Enstitüsü’nün bünyesinde açılmış ve kısa zamanda gelişerek Azerbaycan öğretmenlik eğitiminin lider konuma sahip üniversitesi haline gelmiştir. Azerbaycanda öğretmenlik eğitimi kalitesinin büyük oranda artmasını sağlayan Azerbaycan Öğretmenlik Üniversitesi, öğretmenlerin uzmanlık derecesini de yükselterek daha nitelikli ilköğretim öğretmenleri yetişmesini sağlamıştır.

Hakkımızda

Azerbaycan üniversiteleri arasında 1929 yılına dayanan köklü tarihi ile saygın bir yere sahip olan Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü lisans, yüksek lisans, doktora ve ihtisas geliştirme üzerine modern bir eğitim modeline sahiptir. Kayıt işlemlerinde kontenjan doluluğu nedeniyle sorun yaşanmaması için profesyonel ekibiyle en kaliteli çözümleri sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin tercih edilmesi, Azerbaycan üniversiteleri ile anlaşmalı olarak tek yetkili yurtdışı eğitim merkezi olan Eurostar’ın ayrıcalığından faydalanmanızı sağlayacaktır.

Öğretmenlik Enstitüsü Hakkında

Azerbaycanda öğretmenlik eğitimi almak isteyenlere kayıt, yerleşim, kabul, danışmanlık ve daha pek çok alanda uzman hizmetleri en avantajlı fiyatlarla sunmayı ilke edinen Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Azerbaycanda üniversiteler konusunda derin bir tecrübeye sahiptir.Siz de Azerbaycanda öğretmenlik eğitimi için doğru seçimi Eurostar’ın profesyonel hizmetlerinden yana yapın ve başvuru işlemlerinizin hemen başlatılması için bize telefon açın. 11 yıl boyunca eğitim verecek öğretmenlerine şehirlerinde yer alan 11 farklı şubesinde eğitim veren Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü bünyesinde 9 bölüm bulunmaktadır.

Tarihi ve Eğitimi

20. yüzyılın sonunda gelişen Azerbaycan, hayatın hemen her alanında gelişmekte olan bir ülke olmaya devam etmektedir. Azerbaycan gelişmekte olan bir ülke olarak sürekli olarak ekonomisini ve eğitim standartlarını iyileştirmenin yollarını aramaktadır. Azerbaycan Ulusal Gümrük, Serbest Girişim ve Girişimcilik Akademisi (CNACFE), öğrencileri için ideal bir öğrenme ortamı sağlar. Başkent Bakü’de bulunan CNACFE, son teknoloji bir eğitim enstitüsüdür. İşte bu birinci sınıf kurum hakkında bazı bilgiler.

1995 yılında kurulan CNACFE, Azerbaycan gümrük memurları için düzenli eğitim programlarına ev sahipliği yapıyor. Sovyet modeline dayanan bu eğitim programı, hükümet yetkililerinin uluslararası gümrük düzenlemelerini anlamalarına yardımcı olur. Ayrıca, kursiyerleri organizasyonlarını etkin bir şekilde yönetmek için gerekli iş zekası ve liderlik becerileri ile donatır. Esasen, CNACFE geleceğin hükümet yetkililerini yetkin ekonomik liderler olmaları için eğitiyor.

CNACFE ayrıca dünyanın her yerinden gümrük uzmanları için uluslararası konferanslara ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın her yerinden katılımcıları çeken bu konferanslar, kursiyerlerin becerilerini geliştirmeleri ve uluslararası uzmanlardan öğrenmeleri için mükemmel bir mekan sağlar. Bu konferanslar aracılığıyla kursiyerler, günlük yaşamlarında kullanabilecekleri küresel ağ oluşturma yeteneklerini geliştirirler. Ne de olsa, bir ekonomik girişimin nasıl etkin bir şekilde yönetileceğini bilmek, her başarılı iş insanının özünde yatar.

Her iyi kurum gibi, CNACFE’nin personeli, hükümet politikasının rehberliğinde araştırmalar yapar ve başarıları yayınlar. CNACFE, dünya çapında üniversite sistemlerinde kullanılan bir modeli temel alarak öğretim üyelerini eğitmekte ve iş sektöründe istihdam olanakları kazanmalarına yardımcı olmaktadır. Bu şekilde, CNACFE, öğretim üyelerine yeni işletme sahipleri yetiştirmeye yardımcı olurken, geçimlerini sağlama konusunda yetki verir. Hükümet, CNACFE’de istihdamı teşvik ederek verimli ekonomik kalkınma stratejilerini teşvik eder.

Açıkça büyüme gösteren Azerbaycan, kullanılmayan potansiyele sahip gelişmekte olan bir ülke olmaya devam ediyor. Orta Asya’da lider olan Azerbaycan, tüm bölgedeki en yüksek GSYİH’lardan birine sahip olmakla övünmektedir. Başkenti Bakü, tüm Kafkasya bölgesindeki en büyük üniversitelerden birine ev sahipliği yapıyor. Uluslararası seminer ve konferanslara ev sahipliği yapmak, geleceğin gümrük liderlerini yetiştirmeye yardımcı olurken, politikaların uygulanması CNACFE’de vasıflı personelin istihdamını teşvik eder.

Bölümler

• Tarih

• Matematik

• Coğrafya

• Fizik

• Psikoloji

• Pedagoji

• Azerbaycan Dili ve Edebiyatı

• Okul öncesi öğretmenliği

• Sınıf öğretmenliği

Azerbaycan Üniversiteleri YÖK Denklik;

Tercih edeceğiniz bölüm ÖSYM’nin kılavuzunda yer alıyorsa ve bölümü kazandıysanız yerleştirmeye hakkına sahip olursunuz ve diplomanız YÖK tarafından tanınır. İstediğiniz bölüm ÖSYM kılavuzunda yer almıyorsa YÖK’e başvuru yapmanız gerekir. YÖK direkt denklik verebilir ya da sizi bölümünüze göre STS, KPSS, TUS gibi sınavlara tabii tutabilir. Ayrıca Azerbaycan Üniversitelerinde uzaktan eğitim programı vardır fakat mezunlarına denklik vermemekte ve STS sınavına tabii tutmamaktadır.Detaylı bilgi için bize başvurabilirsiniz.
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!