Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Turizm alanında başarılı bir kariyer için Azerbaycan turizm Üniversitesi doğru bir tercik. Bu konuda her zaman doğru seçimlerden biri olan..

Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Azerbaycan Turizm Üniversitesi

İlhan Aliyev’in verdiği talimatla 13 Şubat 2006 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile Azerbaycan Medeniyet ve Turizm Bakanlığı bünyesinde eğitim hayatına başlayan Azerbaycan Turizm Enstitüsü, Azerbaycanda üniversite eğitimi üzerine yapılan seviye tespit belirlemelerinde her zaman ilk beşte yer alarak eğitim kalitesini defalarca ispatlamış bir eğitim kurumudur.

Azerbaycan Turizm Enstitüsü Hakkında Genel Bilgi

Azerbaycan Turizm Okulu Bologna Anlaşması dahilinde verdiği çağdaş eğitimiyle günümüzde Azerbaycan turizm bölümü tercihlerinin ilk sırasında yer alır hale gelmiştir.Azerbaycan Turizm Üniversitesi öğrencisi olmak için kontenjan beklemeden ve çok kolay bir biçimde kayıt yaptırmak için yurtdışı eğitimin lider merkezi Eurostar’ı tercih ederek, dünya çapında geçerliliği olan prestijli diplomanızla kariyer hedeflerinize hızlı bir biçimde ulaşın.

Kayıt, kabul, danışmanlık, aracılık, yerleşim ve karşılama gibi ihtiyaç duyulan tüm alanlarda tecrübeli ekibiyle en kaliteli hizmetleri veren Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, avantajlı fiyat seçenekleriyle sunduğu hizmetleriyle her zaman yanınızdadır. Eurostar’ın profesyonel ve güvenilir hizmetlerinden yararlanarak yurtdışı eğitiminizi başarı ile tamamlamak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Avusturya’dan Çifte Diploma Alma Şansı

Azerbaycan üniversitelerinde eğitim görmek isteyen öğrencilerinde özellikle yurtdışı bağlantıları nedeniyle yoğun bir ilgi gösterdiği Azerbaycan Turizm Enstitüsü, bir turizm okulu olduğu için son derece gelişmiş ve geniş bir alana yayılan uluslararası ilişkilere sahiptir. 4 Temmuz 2007’de Azerbaycan Turizm Üniversitesi ve Azerbaycan Medeniyet ve Turizm Bakanlığı ile Avusturya Krems Uygulamalı İlimler Üniversitesi arasında yapılan anlaşma, öğrencilere çift diploma sahibi olma ve dünyanın farklı yerlerinde yüksek lisans yapma imkanı sağlamaktadır.

Çifte diploma alma imkanı tanıdığı için Azerbaycan üniversitelerinde okumak isteyen öğrencilerin ilgi odağı haline gelen Azerbaycan Turizm Enstitüsü, Turizm Eğitimi Uluslararası İşbirliği Anlaşması ile dört yıllık eğitimle hem Azerbaycan Turizm Üniversitesi hem de Avusturya Krems Uygulamalı İlimler Üniversitesi diploması alınmasını sağlıyor. Ayrıca ilk sınıf eğitiminin ardından IELTS’de 6 ve üzeri puan alan öğrenciler, dört yıllık eğitimin ardından IMC üniversitelerindeki yüksek lisans programlarına da kayıt yaptırarak yükseköğretimine devam edebilmektedir.

Erasmus Mundus programı da bulunduğu için Azerbaycanda üniversite eğitimialmak isteyen öğrencilerin ilk tercihi olan Azerbaycan Turizm Enstitüsü; Fransa, Yunanistan, Letonya, Bulgaristan, Portekiz, İtalya ve Hollanda’da bulunan 16 farklı yükseköğretim kurumuyla değişim programı seçeneklerine sahiptir.

Azerbaycan Turizm Üniversitesi; ABD Hawai Üniversitesi, Moskova Devlet Humanitar Üniversitesi, Güney Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi, Almanya Oldenburg Uygulamaları İlimler Üniversitesi ve Güney Kıbrıs Girne Amerikan Üniversitesi gibi eğitim kurumlarıyla da anlaşmalıdır.Bunun haricinde Almanya Teknik İşbirliği Cemiyeti(GTZ), USAID, IUCN, Eğitimin Ödüllendirilmesi Uluslararası Derneği(IAEA) ve Almanya Ekoloji Bakanlığı gibi topluluklarla da birçok işbirliği anlaşması bulunmaktadır.
Toplamda 11 farklı bölümü bulunan enstitüde İngilizce, Rusça ve Azerice dillerinde eğitim verilmektedir.

Bölümler

• Turizm Otelcilik

• İşletme

• Pazarlama

• Müzecilik, Arşivcilik ve Anıtların Korunması

• Bölge Bilimi

• TercUmanlık

• Macera, Ekstrimal ve Dağ Turizmi

• Ulaşım Servisi

• Sosyal İş

• Uluslararası İlişkiler

• Gıda Mühendisliği

Azerbaycan Üniversiteleri YÖK Denklik;

Tercih edeceğiniz bölüm ÖSYM’nin kılavuzunda yer alıyorsa ve bölümü kazandıysanız yerleştirmeye hakkına sahip olursunuz ve diplomanız YÖK tarafından tanınır. İstediğiniz bölüm ÖSYM kılavuzunda yer almıyorsa YÖK’e başvuru yapmanız gerekir. YÖK direkt denklik verebilir ya da sizi bölümünüze göre STS, KPSS, TUS gibi sınavlara tabii tutabilir. Ayrıca Azerbaycan Üniversitelerinde uzaktan eğitim programı vardır fakat mezunlarına denklik vermemekte ve STS sınavına tabii tutmamaktadır.Detaylı bilgi için bize başvurabilirsiniz.

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!