Kayıt İçin Gerekenler

Kayıt İçin Gerekenler

Azerbaycan’da eğitim almak isteyen kişiler öncelikle kayıt için gerekenler ve diğer konular hakkında gerekli tüm bilgileri edinmelidirler.

Azerbaycan Üniversiteleri Kayıt

Azerbaycan Üniversiteleri Kayıt

Azerbaycan Üniversiteleri Kayıt

Kayıt İçin Gerekenler

Azerbaycan Cumhuriyeti, Asya’da, İran ve Irak sınırında yer almaktadır. Toplam nüfusu 7 milyonun üzerindedir ve üniversite sayısına göre dünyada 43. sıradadır. Birçok uluslararası öğrenci, büyük olanaklara ve erişilebilirliğe sahip düşük maliyetli bir ülke olduğu için üniversitelerde okumak için Azerbaycan’a geliyor. Ülkede devlet ve özel kolejler de dahil olmak üzere 30’dan fazla üniversite bulunmaktadır. Bu kurumlar düşük maliyetle yüksek kaliteli eğitim sunar, bu da onu eğitim için ideal bir yer haline getirir.

Azerbaycan’da üniversiteye giriş tüm vatandaşlara açıktır. Aday öğrenciler, bir üniversiteye başvurmadan önce orta öğretimlerini tamamlamalıdır. Her üniversitenin kendi başvuru formu vardır, ancak aday öğrenciler bu formu doldururken kolejlerinden yardım alabilirler. Üniversitelerin ayrıca aday öğrencilerin sundukları kurslar hakkında bilgi bulabilecekleri web siteleri vardır. Bir başvuruyu doldurmak kolaydır; Tek ihtiyacınız olan kişisel bilgileriniz, geçerli bir fotoğraflı kimlik ve çevrimiçi başvuru yapmak istiyorsanız bir el yazısı örneğidir. Başvurunuzu gönderdikten sonra, birkaç hafta içinde başvurunuzun durumuyla ilgili bir bildirim alacaksınız.

Öğrenciler tek bir yerden birden fazla üniversiteye başvurabilirler. Üniversiteye giriş başvuruları, üniversite başvuruları için Eğitim ve Bilim Bakanlığı onaylı devlet kurumunda işlenir. Bu kurum, üniversitelere kabul edilmek isteyen adaylara tavsiye mektupları vermekten sorumludur. Yabancı dillere ilgi duyan öğrenciler ayrıca American Studies Center veya German Studies Center’a başvurabilirler. Başvuruyla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kolej danışmanınız veya önerilen kurumlardan birinden bir kabul memuru ile iletişime geçin. Birden fazla kurumdan başvurmak, diğer başvuru sahiplerinden öne çıkmanıza yardımcı olur ve bekleme sürelerini kısaltır.

Yeni rakamlar, Azerbaycan’da okumak için 4.700’den fazla uluslararası öğrencinin başvurduğunu gösterdiğinden, uluslararası öğrenciler bu yıl üniversite yerleri yarışında yerel öğrencileri kolayca yenmiş olabilir. üniversiteler bu yıl yalnız Ancak, yanlarında başvuran Azerbaycan vatandaşları ve yurt dışında okumak için akademik gereklilikleri yerine getirmeyen, ancak vatandaşlığı ne olursa olsun ücretsiz bir üniversite eğitimi isteyen yerel öğrenciler tarafından ne yazık ki çiğnenmiş olabilirler. Rakamlar, bu yıl tüm başvuru sahiplerinin yalnızca yaklaşık %17’sinin uluslararası olduğunu gösteriyor – ancak 4.800’den fazla uluslararası başvuruyla, bu da hala yaklaşık 4.700 Azerbaycan vatandaşının kendilerine ve uluslararası meslektaşlarına (büyük olasılıkla komşu İran’dan) karşı üniversite yerleri için savaştığını gösteriyor. .

Azerbaycan’da okumak, kampüste sosyal yaşam için bol fırsatlarla düşük maliyetli eğitim arayan uluslararası öğrenciler için mükemmel bir fikir. Aday öğrenciler, bir üniversite pozisyonuna kabul edilmelerini sağlamak için erken başvurmaya başlamalı ve başvurularını mümkünse birden fazla yerden doldurmalıdır. Düşük maliyetli yaşam ve büyük erişilebilirlik, Azerbaycan’ı yaşam kalitesinden ödün vermeden düşük maliyetli bir eğitim arayan herkes için ideal bir yer haline getiriyor.

Kayıt İçin Gerekenler

Eurostar Azerbaycan Üniversiteleri Türkiye Başvuru Merkezi sadece İstanbul’dadır. Türkiye’nin diğer şehirlerinde şubesi bulunmamaktadır.2013-2014 Öğretim yılı Azerbaycan üniversiteleri kayıtlar devam ediyor, üniversitenin şartlarını kabul eden öğrenciler ön kayıt yaptırarak sandalyelerini garantileyebiliyorlar. Yeni bölüm: İşitme engelliler bölümümüz açılmıştır.

Ön Kayıt İçin Gerekli Evraklar:

Azerbaycan Üniversitelerine ön kayıt için Pasaport fotokopsisi, İkametgah, Sabıka kaydı, Kimlik fotokopisi, 8 adet Arka fon beyaz 4×5 boyutunda Fotograf hazırlamanız gereklidir, diğer Diploma, transkript, sağlık raporu gibi belgelerin teslimi için öğrencilerimize bildirim yapılacaktır. Bu işlem kesin kayıt düşünenler içindir. Kontenjanlar dahilinde yerinizi alabilir garantileyebilirsiniz. Üniversitelerde Kontenjan acılırsa şartlar dahilinde öğrenci alınımı yapılacaktır. Her bölüme yaklaşık %10 türk öğrenci yerleşmektedir. Örnek olarak 300 kişilik bölümde 30 öğrenci alınmaktadır. Lise diplomasına sahip olanlar direk kayıt yaptırabilir, beklemelerine gerek yoktur, ÖSS belgelerini daha sonra teslim edebilirler.

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[OY: 5 Ortalama: 4.2]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!