Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Sanat alanında ilerlemek istediğiniz takdirde mutlaka Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi 'ni tercih etmelisiniz.

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

2002 yılında kurulan Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi, Bakü merkezli eğitimi ile kısa süre içerisinde Azerbaycanda sanat akademisi tercihlerinin ilk adresi haline gelmiştir.

Ressamlık Sanatlar Akademisi öğrencisi olmak için başvuruda bulunulan öğrencilerin, Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi Komisyonu tarafından eğitim için uygun olup olmadığına bakılır. Azerbaycan devlet üniversitesi taleplerinin en yoğun yaşandığı adres olan okul, uygun kriterlere sahip olduğunu belirlediği adayları öğrenci olarak kabul eder ve dört yıllık programlar ile eğitim hizmeti sağlar.

Yurtdışı eğitimin en güvenilir, en kaliteli ve en avantajlı eğitim merkezi olan Eurostar, Azerbaycan genelinde sahip olduğu anlaşmalarla sizlere dünya standartlarında sanat eğitimi veren Ressamlık Sanatlar Akademisi öğrencisi olma imkanı sağlıyor. Azerbaycan mimarlık eğitiminde son derece iddialı olan okul ayrıca, Azerbaycan moda tasarım bölümü ile de ilgi odağı haline gelmiştir. Azerbaycanda heykeltıraşlık eğitimini yurtdışından gelen başarılı sanatçılarla işbirliği yaparak sunan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi öğrencisi olmak, Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin profesyonel ekibiyle sunduğu hizmetlerle çok kolay bir hale geliyor. British Council ile de işbirliği olan Ressamlık Sanatlar Akademisi öğrencisi olarak uluslararası alanda saygı duyulan bir eğitim almak için tek yapmanız gereken, Eurostar’ın akılcı ve avantajlı çözümlerinden yararlanmak için bir telefon açmaktır.

Tarihi ve Eğitimi

Resim, dünyadaki birçok kültürde önemli bir ifade biçimidir. Çoğu çağdaş sanat akımında resim çok önemli bir ifade biçimidir. Ancak resimde kullanılan teknikler ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir. Resim, dünyanın herhangi bir yerinde herhangi bir kişi tarafından yapılabilecek bir sanattır. Okullar, öğrencilere istedikleri herhangi bir türde nasıl resim yapacaklarını öğretmeye adanmıştır. Devlet resim sanatları akademileri, resim alanında kariyer yapmak isteyen yetenekli öğrenciler için çok önemlidir.

Devlet Resim Sanatları Akademisi 1875 yılında kurulmuştur ve ülkedeki en eski sanat okuludur. Bu, Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından yönetilen ve tüm vatandaşların ücretsiz olarak katılabileceği bir devlet okuludur. Eğitmenlerin çoğu, akademide ücretsiz olarak ders veren çok yetenekli sanatçılardır. Bu akademide resim dersleri hem yağlı boya hem de sulu boya ortamında verilmektedir. Öğrenciler çeşitli fırça darbeleri, perspektif, ışık ve gölge efektleri kullanarak gerçekçi ve etkileyici bir şekilde boyamayı öğrenirler. Tüm bunlar deneyimli eğitmenlerin gözetimi altında yapılır.

Öğrenciler resim, heykel, grafik ve mimari alanlarında geniş bir kurs yelpazesine sahiptir. Akademi dışında ileri sanat kurslarına hak kazanmadan önce burada eğitimlerini tamamlamak için dört yıl harcıyorlar. Akademik program, mezunların %81’inin mezuniyetten sonraki aylarda iş bulmasıyla mükemmel bir sicile sahiptir. Bu büyük ölçüde eğitim oturumları, değerlendirmeler, zaman çizelgeleri ve değerlendirme raporlarını içeren katı yönetim ilkelerinden kaynaklanmaktadır. Öğrenciler öğrenimleri sırasında portre, manzara, natürmort ve figüratif çalışmalar gibi farklı sanatsal türlerle uğraşırlar. Ayrıca gölgeleme, renklendirme ve tuvale veya kağıt veya taş levhalar gibi diğer malzemelere boya uygulama gibi farklı teknikleri de öğrenirler.

Akademiye giriş oldukça rekabetçidir ve yalnızca diğer okullardan en iyi notları olan kabul edilen öğrenciler kabul edilir. Akademi, dönemsel olarak dersleri için öğretim teorileri, tarih ve sanat becerileri ile ilgili çoktan seçmeli sorulardan oluşan sınavlar yapmaktadır. Öğrenciler ayrıca, kişisel bilgilerinin yanı sıra eğitmenlerinin referanslarını içeren bir başvuru formu doldurmalıdır. Bu adımları tamamladıktan sonra, bir röportaj sürecinde profesörler tarafından değerlendirilmek üzere sanat eserlerinin bir örneğini sunmalıdırlar. Devlet Resim Sanatları Akademisi’nde sadece sanata gerçekten tutkun olan öğrenciler tüm bu engelleri aşıp derslerinde başarılı olabiliyorlar.

Resim, bir devlette eğitim alarak öğrenilebilen önemli bir sanatsal ifade biçimidir. resim sanatları akademisi. Bu okuldaki öğretmenler, alanlarında yeni sanatçıları etkin bir şekilde yetiştirmeye yardımcı olan onlarca yıllık deneyime sahiptir. Resim alanında kariyer yapmak isteyen öğrenciler, öğretmenler ders saatlerinde onlara daha fazla ilgi göstermeye istekli oldukları için burada başarılı olurlar. Devlet resim sanatları akademisinde eğitim almak zaman alır ama etkili bir şekilde resim yapmayı öğrenmek istiyorsanız buna değer!

Fakülteler ve Bölümler

Sanat Tasvir Fakültesi;

• Grafik

• Heykeltıraş

• Resim Bilimi (Renkgarlık)

Mimarlık ve Dizayn Fakültesi;

• Mimarlık ve Dizayn

• Resim

• Dizayn

• Kıyafet Tasarımı

• Uygulamalı Dekoratif Sanat

Sanat Ustalığı Fakültesi;

• Sanat Tarihi

• İnsan Bilimi

Azerbaycan Üniversiteleri YÖK Denklik;

Tercih edeceğiniz bölüm ÖSYM’nin kılavuzunda yer alıyorsa ve bölümü kazandıysanız yerleştirmeye hakkına sahip olursunuz ve diplomanız YÖK tarafından tanınır. İstediğiniz bölüm ÖSYM kılavuzunda yer almıyorsa YÖK’e başvuru yapmanız gerekir. YÖK direkt denklik verebilir ya da sizi bölümünüze göre STS, KPSS, TUS gibi sınavlara tabii tutabilir. Ayrıca Azerbaycan Üniversitelerinde uzaktan eğitim programı vardır fakat mezunlarına denklik vermemekte ve STS sınavına tabii tutmamaktadır.Detaylı bilgi için bize başvurabilirsiniz.

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09

İnstagram

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!