Azerbaycan Diplomatik Akademisi

Azerbaycan Diplomatik Akademisi

Türk öğrenciler ileri ki yaşamların da saygın ve elit bir meslek sahibi olabilmek için genellikle Azerbaycan Diplomatik Üniversitesini tercih etmektedirler.

Azerbaycan Diplomatik Akademisi

Diploması, uluslararası ilişkiler ve iş hayatıyla ilgili birçok araştırma yapan Azerbaycan Diplomatik Akademisi(ADA), geleceğin modern düşünce yapısına sahip liderlerini yetiştirmektedir. 2007 yılında başladığı eğitim faaliyetlerini kısa süre içerisinde uluslararası standartlara çıkartan Azerbaycan Diplomatik Akademisi, düzenlediği Bakü Yaz Enerji Kampı organizasyonu ile 40 ülkeden birçok öğrenciye ev sahipliği yapan bir konuma sahip olmuştur. Gerek yurtiçi gerekse de yurtdışından gelen öğrencilerine en kaliteli uluslararası ilişkiler eğitimini veren ADA, tüm öğrencilerine oldukça geniş imkanlar sunmaktadır. 3 katlı bir ofis olarak açılan ADA kısa süre içerisinde gelişerek, günümüzde “Smart” ve “Green” olarak adlandırılan iki adet büyük kampus ile öğrencilerine eğitim vermektedir

Uluslararası bir vizyona sahip olarak modern bir ekip çalışmasına yönelik misyonuyla Azerbaycan Diplomatik Akademisi, analitik düşünce sistemini daha geliştirmek için çalışmaktadır. Yalnızca Azerbaycan’da değil diğer ülkelerde de yenilikçi eğitim modeliyle ilgi odağı haline gelen ADA, uluslararası eğitimini daha da geliştirme amacındadır.

Kariyerinde birçok uluslararası deneyim olan akademik kadrosuna da sahip olan Azerbaycan Diplomatik Akademisi, diğer ülkelerden gerek misafir statüsüyle gerekse de okutmanlık yapmak için birçok öğretim görevlisiyle çalışmaktadır. ADA öğrencileri yurtdışı işbirliği anlaşmaları sayesinde Viyana, Roma, Bürüksel, Washington, Moskova, Brüksel gibi birçok bölgede kariyer yapma imkanına sahip olmaktadır. Bu geniş imkanlarına ilave olarak öğrenciler; Beyaz Saray’dan Avrupa Komisyonu’na, Avrupa Parlamentosu’ndan NATO toplantılarına kadar birçok üst düzey organizasyon toplantısına da katılabilmektedir.

Eğitimin İngilizce olarak verildiği Azerbaycan Diplomasi Akadesi’nin Mütevelli Heyeti; Mehriban Aliyev, Elmar Memmedyarov, Hafız Paşayev ve Zbigniew Brzezinski gibi isimlerden oluşmaktadır.

ADA bünyesinde iki farklı lisans programı bulunmaktadır;

1.Uluslararası Sanat Çalışmaları

2.İşletme Yönetimi

Azerbaycan Diplomasi Akademisi, Azerbaycan üniversitelerinin tüm dünya çapında tanınan özel bir statüye sahip üniversitedir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!