Azerbaycan Spor Akademisi

Azerbaycan Spor Akademisi

Azerbaycan Spor Akademisi öğrencilerin spor alanında kendilerini geliştirmeleri ve bu alanda bir meslek sahibi olmaları için çok önemli bir ...

Azerbaycan Spor Akademisi

Azerbaycan Spor Akademisi

Azerbaycan Spor Akademisi

Azerbaycanda spor akademisi tercihlerinin tartışmasız bir numaralı ismi olan Azerbaycan Spor Akademisi, 1930 yılından günümüze sporun birçok alanında uzmanlar yetiştirmektedir. Baküde spor akademisi olarak uzun zamandır eğitim veren akademi, Sovyetler Birliği döneminde Azerbaycan Spor Okulu olarak Rusça, Azeri Türkçesi, Ermenice, Gürcüce gibi dillerde de eğitim vermiştir.

Biyoloji, kimya, fizik, matematik, anatomi, sosyal bilimler, fizyoloji gibi bilim dallarında da eğitim programlarına sahip olan okul, dünya standartlarındaki eğitim anlayışı ile Bakü spor akademisi denince akla gelen ilk akademi olmayı da başarmıştır.Diğerlerinin size isteseniz dahi gösteremeyeceği uluslararası anlaşmalara sahip olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ayrıcalığından ve cazip fiyat avantajlarından yararlanarak Azerbaycanda spor okulları eğitiminizi kolay bir biçimde tamamlamak için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek.

Tarihi ve Eğitimi

Azerbaycan zengin bir spor tarihine sahiptir. Birçok sporcu uluslararası yarışmalarda madalya kazandı. Spor akademileri, spor meraklılarına kolej düzeyinde spor eğitimi alma şansı sunar. Bu tesisler aynı zamanda öğrencilere yaşam becerileri ve takım çalışmasını da öğretir. İşverenler, bir spor akademisinde öğrenilen dersleri takdir eder. Size gelecekteki kariyeriniz için çok önemli bir eğitim verebilirler.

Azerbaycan’ın en ünlü spor yıldızı eskrimci Sabina Magazalova’dır. 1992 Barselona Olimpiyatlarında iki altın madalya kazandı. Takım arkadaşları da o yıl birden fazla altın madalya kazandı. Diğer sporcular da uluslararası yarışmalarda iyi performans gösterdiler. Spor akademileri, Azerbaycanlı sporcuların sporda başarılı olmak için gereken deneyimi kazanmalarına yardımcı olur. Bu tesisler öğrencilere başarısızlıklarla nasıl başa çıkacaklarını ve sporda nasıl başarılı olacaklarını öğretir. Bu onları daha iyi insanlar ve topluma katkıda bulunan kişiler yapar.

Sporcular spor akademilerinde değerli yaşam becerileri öğrenirler. Öğrencilerin öğrenim ücretleri için çok çalışmaları gerekmektedir. Ayrıca kalifiye antrenörlerden düzenli eğitim alırlar. Eskrim antrenörleri, özellikle kursiyerlerin tekniklerini ve taktiklerini geliştirmelerine yardımcı olma konusunda yeteneklidir. Bu, zaman içinde performanslarını önemli ölçüde artırır. Diğer kurslar liderlik, zihinsel dayanıklılık, zaman yönetimi ve fiziksel uygunluğu kapsar. Bunlar, kursiyerleri akademide eğitimlerini tamamladıklarında yetişkinlerin dünyasına daha hazır hale getirir.

Spor akademileri, öğrencilerinin eğitim masraflarının eğitim masraflarını karşılar. Her tesis, ekipmanı ve bakım masrafları için aylık ücret öder. Öğrenciler akademide eğitim alırken yaşam giderlerini karşılamak zorundadır. Bu onlara hedeflerine ulaşmada en iyi şansı verir. Ayrıca, daha fazla öğrencinin yararlanabilmesi için tesisin çalışır durumda kalmasına yardımcı olur!

Kendini işine adamış spor meraklıları, yaşamda ve sportif faaliyetlerde başarılı olmak isterler. Spor akademileri, yüksek standartlar ve kişinin kendi başarılarından memnuniyet sunar. İnsanlar bu kurumlarda öz disiplin ve kararlılık gibi önemli becerileri öğrenirler. Stajyerler, spor hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorlarsa bir akademiye başvurmayı düşünmelidirler!

Kayıt İşlemleri

Eurostar’ın profesyonel ekibinin desteği ile ön kayıt işlemi için başvuru yapmanız durumunda, Azerbaycan spor okulları kayıtlarında yaşanan kontenjan sorununu da dert etmenize gerek kalmayacaktır.Bugüne kadar pek çok spor alanında uluslararası başarılara imza atmış olan Azerbaycan Spor Akademisi Rektörü ve aynı zamanda milletvekilliği de yapan Ağacan Abıyev, akademinin bugüne gelmesi için büyük bir çaba göstermiştir.Dünya çapında spor organizasyonlarına ev sahipliği yaparak Azerbaycan okulları arasında prestijli bir konuma sahip olan Azerbaycan Spor Akademisi, dünyanın gözünün üzerinde olduğu bir dev bir spor merkezi haline gelmiştir.

Azerbaycan devletinin verdiği destekle Avrupa standartlarında tesisler geliştiren akademi, öğrencilerine üst düzey ve çok geniş imkanlar sağlamaktadır.Sizler de kayıt, kabul, yerleşim, karşılama ve danışmanlık gibi alanlarda Eurostar’ın profesyonel ve çözüm odaklı hizmetlerinden yararlanabilirsiz. Kayıt işlemlerinizin hemen başlatılması için acele edin ve Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ile irtibata geçin.

Azerbaycan Üniversiteleri YÖK Denklik;

Tercih edeceğiniz bölüm ÖSYM’nin kılavuzunda yer alıyorsa ve bölümü kazandıysanız yerleştirmeye hakkına sahip olursunuz ve diplomanız YÖK tarafından tanınır. İstediğiniz bölüm ÖSYM kılavuzunda yer almıyorsa YÖK’e başvuru yapmanız gerekir. YÖK direkt denklik verebilir ya da sizi bölümünüze göre STS, KPSS, TUS gibi sınavlara tabii tutabilir. Ayrıca Azerbaycan Üniversitelerinde uzaktan eğitim programı vardır fakat mezunlarına denklik vermemekte ve STS sınavına tabii tutmamaktadır.Detaylı bilgi için bize başvurabilirsiniz.
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!